Uzaktan Eğitim

Yaygın Uzaktan Eğitim Türleri

Çevrimiçi olarak çok sayıda öğrenme (ve öğretme) seçeneği olmasına rağmen, mevcut sistemler ve yerleşik pedagojiler tarafından iyi desteklenen birkaç tür vardır.

  • Video konferans  , öğretmenlerin canlı derslerdeki öğrencilerle doğrudan etkileşim kurmasının yaygın bir yoludur. Bu, bire bir oturum veya birden çok öğrencinin öğretmene canlı olarak bağlandığı sınıf benzeri bir senaryo olabilir.
  • Eşzamanlı öğrenme , tüm öğrencilerin aynı anda (ve hatta çoğu zaman) birlikte öğrendikleri, ancak eğitmenin başka bir yerde olduğu zamandır. Genellikle öğretmenleri ve öğrencileri dijital olarak birbirine bağlayan video veya telekonferans özelliklerine sahiptir.
  • Eşzamansız öğrenme daha az bağlantılı ancak daha az kısıtlanmış bir biçimdir. Canlı çevrimiçi dersler yerine öğrencilere son teslim tarihleri ​​olan öğrenme görevleri verilir. Daha sonra ödevleri tamamlamak için kendi kendine çalışırlar.
  • Açık programlı çevrimiçi kurslar, başka bir esneklik katmanı daha ekler. Herhangi bir son tarih olmaması haricinde, bu tür bir eşzamansız ders kurulumudur. Bu, profesyoneller veya evde kalma ebeveynleri gibi zamanlarında başka talepleri olan öğrenciler için idealdir.
  • Sabit zamanlı çevrimiçi kurslar, çevrimiçi kullanıcıların belirli bir zamanda ve yerde (örneğin bir web semineri) belirli bir sanal konumu ziyaret etmelerini gerektiren senkronize bir kurstur. Daha katı eş zamanlı derslerden farklı olarak, bu dünyanın her yerinden gelen öğrencilerin çevrimiçi olarak bağlanmasına ve etkileşime girmesine izin verir.
  • Bilgisayar tabanlı uzaktan eğitim, bilgisayarlarda, genellikle bir bilgisayar laboratuvarında sabit zamanlı, senkron bir derstir. Bu, gerekli cihazlara zaten erişimi olan mevcut kurumlarda en yaygın olanıdır.
  • Karma öğrenme, eşzamanlı ve eşzamansız stillerin öğelerini birleştirir. Öğrencilerin eğitmene doğrudan erişmesi gereken dersler için bazı derslerin daha katı bir şekilde planlanması gerekebilir, diğer dersler ise kendi kendine yönetilebilir. Müfredatın ihtiyaçlarına uyum sağlayan bir sistemdir.

Sistemimiz hakkında daha yakından bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Bir ders veya eğitime katılmak için hemen tıklayın.

Bizi takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.