Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitimin Özellikleri

Uzaktan eğitim olgusunu tanımlamak için çeşitli terimler kullanılmıştır. Açık konuşmak gerekirse, uzaktan eğitim (öğrencinin etkinliği) ve uzaktan öğretim (öğretmenin etkinliği) birlikte uzaktan eğitimi oluşturur. Yaygın varyasyonlar arasında İnternet aracı olduğunda kullanılan e-öğrenme veya çevrimiçi öğrenme ; genellikle ilkokul ya da ortaokul öğrencileri (ve genellikle interneti kullanarak) tarafından sınıf dışında alınan dersleri ifade eden sanal öğrenme; yazışma eğitimi , bireysel eğitimin posta ile yürütüldüğü uzun süredir devam eden yöntem; ve “açık” üniversite aracılığıyla öğrenmede Avrupa’da yaygın olan açık öğrenim ( aşağıya bakınız ).

Uzaktan Eğimin Özellikleri

Dört özellik uzaktan öğrenmeyi ayırt eder. İlk olarak, uzaktan eğitim tanım gereği kurumlar aracılığıyla gerçekleştirilir; kendi kendine çalışma veya akademik olmayan bir öğrenme ortamı değildir . Kurumlar, geleneksel sınıf temelli öğretim de sunabilir veya sunmayabilir, ancak geleneksel yöntemleri kullananlarla aynı kurumlar tarafından akreditasyon almaya hak kazanırlar.

İkincisi, coğrafi ayrılma uzaktan öğrenmenin doğasında vardır ve zaman da öğrencileri ve öğretmenleri ayırabilir. Erişilebilirlik ve rahatlık, bu eğitim tarzının önemli avantajlarıdır. İyi tasarlanmış programlar öğrenciler arasındaki entelektüel , kültürel ve sosyal farklılıkları da köprüleyebilir.

Üçüncüsü, etkileşimli telekomünikasyon, bir öğrenme grubundaki ve öğretmenle bireyleri birbirine bağlar. Çoğu zaman, e-posta gibi elektronik iletişim kullanılır, ancak posta sistemi gibi geleneksel iletişim biçimleri de rol oynayabilir. Ortam ne olursa olsun, etkileşim her eğitimde olduğu gibi uzaktan eğitim için de gereklidir. Öğrenciler, öğretmenler ve öğretim kaynaklarının bağlantıları, iletişim sistemleri daha karmaşık ve yaygın olarak kullanılabilir hale geldikçe fiziksel yakınlığa daha az bağımlı hale gelir; sonuç olarak, internet, cep telefonları ve e-posta uzaktan öğrenmedeki hızlı büyümeye katkıda bulunmuştur.

Son olarak, uzaktan eğitim, herhangi bir eğitim gibi, bazen öğrenme topluluğu olarak adlandırılan , öğrenciler, öğretmen ve öğretim kaynaklarından (ör. Öğrencilere izin veren kitaplar, ses, video ve grafik görüntüler) oluşan bir öğrenme grubu oluşturur. eğitim içeriğine erişir.İnternette sosyal ağ oluşturma , topluluk oluşturma fikrini teşvik eder. Facebook ve YouTube gibi sitelerde kullanıcılar profiller oluşturur, bağlantılarını paylaştıkları üyeleri (“arkadaşlar”) tanımlar ve benzer düşünen kişilerin yeni topluluklarını oluşturur. Uzaktan eğitim ortamında, bu tür bir ağ öğrencilerin birbirleriyle bağlantılarını sağlayabilir ve böylece izolasyon duygularını azaltabilir.

Sistemimiz hakkında daha yakından bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Bir ders veya eğitime katılmak için hemen tıklayın.

Bizi takip edin.

Bir düşünce 'Uzaktan Eğitimin Özellikleri

  1. jhxipyrwzo dedi ki:

    Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.