Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitimin Örgün Eğitimden Farkı Nedir?

Uzaktan eğitim, bir öğrenci veya öğretmenin fiziksel varlığı açısından normal eğitimden açıkça farklıdır. Ama bu tam olarak ne anlama geliyor?

Çoğunlukla, hem öğrenciler hem de eğitimciler için artan özgürlüğe dönüşür, ancak aynı zamanda eğitimin başarılı bir şekilde tamamlanması için daha yüksek disiplin ve planlama gerektirir.

Uzaktan öğrenme özgürlüğünün arttırılması, öğrencilerin programlarına ve kaynaklarına uygun kursları seçebilmelerinde en açık şekilde görülmektedir. (Öğretmenler de aynısını yapabilir.) Ve dijital öğrenme durumunda, öğrenciler ihtiyaçlarına en uygun yer ve öğretim stillerini de seçebilirler.

Ancak özgürlüğün arka yüzü derslerden en iyi şekilde yararlanmak için gereken disiplindir. Öğrencilerin, özellikle belirli bir zamanda veya yerde bulunmalarını gerektirmeyen sistemlerde, işi gerçekten yapabilmek için kendini motive etmeleri gerekir. Öğretmenlerin, özellikle de canlı dersler vermedikleri ve “odayı okuyabilecekleri” durumunda, öğrencilerinin ek bir açıklamaya ihtiyacı olması durumunda, beklenmedik durumlarla daha iyi organize olmaları gerekir.

Bununla birlikte, bazı durumlarda, uzaktan eğitim sadece gerekli değildir, aynı zamanda mümkün olan en iyi seçenektir. Uzaktan eğitimin avantajlarının gerçekten parlak olma şansının olduğu zamanlar vardır.

Meet2me Uzaktan Eğitim Sistemi

Sistemimiz hakkında daha yakından bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Bir ders veya eğitime katılmak için hemen tıklayın.

Bizi takip edin.

Bir düşünce 'Uzaktan Eğitimin Örgün Eğitimden Farkı Nedir?

  1. jzpcogdxdz dedi ki:

    Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.