Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitimin Örgün Eğitimden Farkı Nedir?

Kesinlikle, canlı eğitim harika. Yüz yüze iletişim, öğretmenlerin ve öğrencilerin çok otantik bir şekilde bağlantı kurmasını sağlar, bu da genellikle güçlü uyum ve anlayışla sonuçlanır. İmkansız olmasa da, bu tür bir bağlantı hala şahsen daha kolay görünüyor . Peki uzaktan eğitim neden bir şeydir?

Anlaşıldığı gibi, uzaktan öğrenirken bir takım avantajlar var. İşte bunlardan sadece birkaçı.

Esneklik

Uzaktan eğitimin en büyük yararı esnekliğidir. Öğrenciler, eğitimleri için zamanı, yeri ve ortamı seçerek ne zaman, nerede ve nasıl öğreneceklerini seçebilirler. Öğretmenlere doğrudan ve canlı erişim isteyenler için video konferans seçenekleri vardır. Ancak eğitimlerini bir iş veya diğer sorumluluklar etrafında yapan öğrenciler için daha rahat bir program daha iyi sonuç verebilir. Neredeyse herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak seçenekler var.

Ve çevrimiçi öğrenme seçeneklerinin çoğalması sayesinde, bir kişinin çalışmak istediği hemen hemen her konuda bir ders yapısı vardır.

Kolay erişim

İster uzak konumdan isterse farklı şekilde iptal edilmiş olsun, bazı öğrencilerin eğitim tesislerine temel erişimi yoktur. Uzaktan öğrenme programları her öğrenciye en etkili buldukları ortamda kendilerini öğrenme ve geliştirme fırsatı sunar.

Canlı bir sınıfı daha erişilebilir hale getirmek ister misiniz? 6 Özel Eğitimde Yardımcı Bir Teknoloji Olarak İnteraktif Dijital Yazı Tahtaları

Uzaktan öğrenme aynı zamanda uluslararası kurumlar açısından yeni eğitim ufukları açmaktadır. Dünyanın dört bir yanındaki büyük üniversiteler ve ticaret okulları, her yaştan öğrenciye tanınmış dereceler, sertifikalar ve mesleki yeterlilikler sunmaktadır. Veya motive olmuş kişiler Udemy’den Google Skillshop’a kadar her yerde daha temel tamamlama sertifikaları alabilir .

Daha Az Maliyet

Özellikle dijital öğrenmenin ölçeklenebilir doğası sayesinde uzaktan eğitim, eğitim maliyetini düşürmektedir . Çevrimiçi dereceler neredeyse yaygın hale geliyor ve pahalı altyapı yükünü ortadan kaldırabilen ve doğrudan öğretime geçebilen sadece çevrimiçi akredite üniversiteler bile var.

Her ikisini de sunan okullar, farklı programlar için aynı programı sunabilir. Örneğin, Purdue Üniversitesi (ABD’de 57. sırada yer alan) eyalet-içi bir lisans öğrencisi, kişi başı eğitim ve yaşam giderlerini yılda dört kez eğitim gerektiren yıllık 22.782 $ olarak tahmin etmektedir . Uluslararası öğrencilerin öğrenim ücreti yıllık 45.594 $ ‘a yükselmektedir. Aynı derece çevrimiçi toplam 50.085 $ mal olacak.

Meet2me Uzaktan Eğitim Sistemi

Sistemimiz hakkında daha yakından bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Bir ders veya eğitime katılmak için hemen tıklayın.

Bizi takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.