Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan eğitim olarak da adlandırılan, uzaktan eğitim, e-öğrenme ve çevrimiçi öğrenme , şekli eğitiminde hangi ana unsurlar fiziki talimat sırasında öğretmen ve öğrencilerin ayrılmasını ve çeşitli teknolojilerin kullanımını içerir kolaylaştırmak öğrenci öğretmen ve öğrenci-öğrenci iletişimi. Uzaktan eğitim geleneksel olarak tam zamanlı çalışanlar, askeri personel ve yerleşik olmayanlar ya da uzak bölgelerdeki sınıf derslerine katılamayan bireyler gibi geleneksel olmayan öğrencilere odaklanmıştır. Bununla birlikte, uzaktan eğitim, trendlerin devam eden büyümeye işaret ettiği eğitim dünyasının yerleşik bir parçası haline gelmiştir. ABD’de yükseköğretimdeyalnız, 5,6 milyondan fazla üniversite öğrencisi, 2009 sonbaharında 2002’de 1,6 milyondan en az bir çevrimiçi kursa kaydolmuştur.

Uzaktan eğitimin gelişimi

Giderek artan sayıda üniversite uzaktan eğitim imkanı sunmaktadır. Alanında bir öncü1976’da Arizona’da ve 21. yüzyılın ilk on yılında kurulan Phoenix Üniversitesi, 400.000’den fazla kayıtlı öğrenciyle dünyanın en büyük özel okulu haline geldi. Uzaktan eğitim teknolojisinin en eski uygulayıcılarından biriydi, ancak öğrencilerinin birçoğu Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Porto Riko’daki düzinelerce kampusundan birinde sınıfta biraz zaman geçiriyor . Uzaktan eğitimde uluslararası kayıt için kesin bir rakam mevcut değildir, ancak uzaktan eğitim yöntemlerini yoğun şekilde kullanan en büyük iki kamu üniversitesine kayıt bazı göstergeler vermektedir: 21. yüzyılın başlarında merkezi Yeni Delhi’de bulunan Indira Gandhi Ulusal Açık Üniversitesi, 1,5 milyondan fazla öğrenciye kayıt yaptırdı ve merkezi Pekin’de olan Çin Merkez Radyo ve TV Üniversitesi’nin 500.000’den fazla öğrencisi vardı.

Öğrenciler ve kurumlar uzaktan öğrenmeyi iyi bir sebeple kucaklarlar. Üniversiteler, sınıf ve barınak inşa etmek zorunda kalmadan öğrencileri ekleyerek yararlanır ve öğrenciler istedikleri yerde ve zamanda çalışabilmenin avantajlarından yararlanırlar. Devlet okulu sistemleri, birden fazla sınıf kurmaya gerek kalmadan küçük kayıt dilleri ve Gelişmiş Yerleştirme sınıfları gibi özel kurslar sunmaktadır. Buna ek olarak, evde eğitim gören öğrenciler merkezi eğitime erişim kazanırlar.

Sistemimiz hakkında daha yakından bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Bir ders veya eğitime katılmak için hemen tıklayın.

Bizi takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.