Uzaktan Eğitim

Uzaktan Çalışma için Gerekli Araçlar

Modern teknoloji, evden çalışmayı çok sayıda roldeki insanlar için gerçekçi bir umut haline getirmeye yardımcı oldu, ancak uzaktan çalışma için doğru araçlarla donatılmış olmanız çok önemlidir. Siz olduğunuz zaman, çalışmalar telekomünikasyonun sadece mümkün olmadığını değil, aynı zamanda işçiler ve işverenler için de bir takım temel faydalar sunduğunu göstermiştir .

Evden çalışma fırsatlarındaki artış, gelişmiş internet hızları, internet özellikli cihazların yaygın kullanılabilirliği, küreselleşme ve çevre konusundaki artan endişeler gibi bir dizi farklı faktöre bağlanabilir.

Ancak, bu araçlar olmadan günlük işlerinizi etkili bir şekilde gerçekleştirmek, uzaktan işbirliği yapmak veya iş arkadaşlarınızla, müşterilerinizle ve diğer iş veya kuruluşlarla iletişim kurmak zorlaşır . Bu nedenlerden dolayı, gerekli cihazlara ve ekipmanlara sahip olmanın yanı sıra doğru yazılım ve hizmetlere erişim önemlidir.

Uzaktan Çalışma için Gerekli Cihazlar

Temel düzeyde, uzaktan çalışmanın mümkün olması için, işiniz için gereken tüm yazılım uygulamalarını ve diğer hizmetleri çalıştırabilmesi gereken, internet özellikli bir aygıta sahip olmanız veya sürekli erişime sahip olmanız gerekir. Burada bir dizi olası seçenek vardır, ancak ana seçenekler şunları içerir:

  • Masaüstü bilgisayar
  • Dizüstü bilgisayar
  • Akıllı Telefon
  • Tablet

Gerçekçi olarak ve çoğu insan için, masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar uzaktan çalışırken önemli olarak kabul edilebilir. Uzun süreler boyunca rahatça çalışabilmeniz ve önemli yazılımları çalıştırmak için gereken işlem gücünü sunabilmeniz için yeterince geniş bir ekran sunarlar. Önemli miktarda yazma gerektiren herhangi bir iş için bir klavyeye ihtiyacınız olacak ve tablet klavyeleri mevcutken, küçüktür ve her gün birkaç saat yazarken ideal olmayabilir.

Aynı zamanda, bir tabletin veya akıllı telefonun kendi başına yeterli olduğu durumlar olabilir, ancak bunlar ek cihazlar olarak daha iyi konuşlandırılma eğilimindedir. Bu özellikle çalışma görevlerini yerine getirmek için ikinci bir ekrana ihtiyaç duyan herkes için geçerli olabilir.

İletişim Araçları ve Hizmetleri

Ardından, ihtiyaç duyduğunuz kişilerle etkili bir şekilde iletişim kurabilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz çeşitli iletişim araçlarını ve hizmetlerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Farklı durumlarda, bu iletişim metin tabanlı, ses tabanlı veya video tabanlı olabilir. Bu, e-posta, anlık mesajlaşma, kısa mesajların yanı sıra telefon ve / veya video görüşmelerinin kullanılması anlamına gelebilir.

Modern akıllı telefonlar sesli aramalar, kısa mesajlar ve e-posta desteği sunarken, uygulamaları ve kameraları video görüşmelerini mümkün kılar. Sonuç olarak, bir akıllı telefon uzaktan çalışma amaçları için tek ve en önemli iletişim cihazı olacaktır. Ancak, dizüstü bilgisayar veya tablette olduğu gibi daha büyük bir ekranla video görüşmeleri daha kolay olabilir.

Dizüstü veya masaüstü bilgisayarınız varsa ve yerleşik bir kamerası yoksa, büyük olasılıkla bir web kamerası satın almanız gerekecektir. İletişimi net ve verimli hale getirmek için dahili bir mikrofonla bir çift kulaklığa erişmeniz gerekir. Ayrıca, bulut tabanlı bir depolama çözümü belge ve diğer dosyaları paylaşmak için ideal olabilir.

Ev Yazılım Çözümlerinden Çalışma

Uzaktan çalışma için gerekli tüm araçlardan, yazılım çözümleri sabitlemek için en zoru olabilir. Sonuçta, bir işte evden çalışmak için gerekli olan uygulamalar başka bir işte ihtiyaç duyulanlardan önemli ölçüde farklı olabilir. Bununla birlikte, uzak işçilerin büyük çoğunluğu tarafından özellikle ihtiyaç duyulacak belirli sayıda yazılım çözümü vardır.

Örneğin, neredeyse kesinlikle Microsoft Word veya Google Dokümanlar gibi bir kelime işlemciye ve PDF dosyalarını okuyabilen bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. Ayrıca, e-tabloya veya veritabanı yazılımına ihtiyacınız olabilir. İş iletişimi amacıyla, bir e-posta hesabı hayati önem taşır, ancak WhatsApp, Skype ve Microsoft Teams gibi uygulamalar da video görüşmeleri ve telekonferans gerçekleştirmenize izin vererek avantajlı olabilir.

Sunumlar rolünüzün önemli bir parçasıysa, bir dokunmatik ekrana erişiminiz olduğunu varsayarak slayt gösterisi ve / veya ekran paylaşım yazılımına ve hatta dijital beyaz tahta çözümüne ihtiyacınız olabilir. Bazı roller, Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi sosyal medya platformlarının sıkça kullanılmasını gerektirecektir, bu nedenle sosyal medya yönetim araçları hayati olabilir.

Ev Tabanlı İş İstasyonunuz

Evden çalışmanın, paylaşılan bir çalışma alanında, birkaç anahtar yoldan çalışmaktan temel olarak farklı olduğunu anlamak çok önemlidir. Birçok insan için evden nasıl çalışılacağını öğrenmeyle ilgili en büyük zorluklardan biri, tanımlanmış bir iş istasyonunun olmamasıdır ve bu da kendiniz için bir tane oluşturmanız gerekebileceği anlamına gelir.

Bazıları için, koltuğunuzdan ve hatta yatağınızdan rahat ve etkili bir şekilde çalışmak mükemmel bir şekilde mümkün olabilir. Ancak, bunlar her zaman üretkenliği en üst düzeye çıkarmak için en iyi seçenek değildir ve bir masaüstü bilgisayar, birden çok ekran ve diğer ekipman kullanacaksanız, bu mümkün olmayabilir. Masa ve sandalyeye ihtiyacınız varsa, konforu önceliklendirin ve sandalyenin masa ve ekranlarınızla ilgili olarak uygun yükseklikte olduğundan emin olun.

İş istasyonunuzun yeri, evde sahip olduğunuz alan, Wi-Fi sinyalinizin gücü ve yakınlarda dikkat dağıtıcı unsurların olup olmadığı dahil olmak üzere birçok faktöre bağlı olacaktır.

Meet2me Uzaktan Eğitim Sistemi

Sistemimiz hakkında daha yakından bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Bir ders veya eğitime katılmak için hemen tıklayın.

Bizi takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.